رحمتی: صداوسیما اجازه توهین به اسطوره های فوتبال را ندهد

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک از مسئولان صدا و سیما خواهش کرد، اجازه توهین به اسطوره‌های فوتبال را ندهند.

رحمتی: صداوسیما اجازه توهین به اسطوره های فوتبال را ندهد
به گزارش تپش 3:

مهدی رحمتی سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم در نشست خبری پس از دیدار تیمش برابر فولاد خوزستان که با پیروزی یک بر صفر شاگردان نکونام در اراک تمام شد، پیش از اینکه به مباحث فنی وارد شد، توجه خبرنگاران را به یک مسئله مهم‌تر از جریان بازی جلب کرد و در این مورد گفت: قبل از اینکه درمورد بازی صحبت کنم باید درباره مسئله مهم‌تری صحبت کنم. فکر می‌کنم چند وقتی است در صدا و سیما باب شده و افراد به راحتی به خودشان اجازه می‌دهند که به اسطوره‌های این مملکت و کسانی که برای فوتبال ایران زحمت کشیده‌اند خیلی راحت بی‌احترامی کنند.

او ادامه داد: این مسئله‌ای که خدمت شما می‌گویم، یک مسئله فوتبالی است و اصلا به جنبه‌های دیگر آن کاری ندارم.آقای دایی، آقای گل‌محمدی و بقیه کسانی که برای فوتبال زحمت کشیده‌اند، کسانی نیستند که ما بخواهیم به خودمان اجازه بدهیم در صدا و سیمای کشور خودمان به راحتی به آنها بی ‌احترامی کنیم. هم من ناراحتم و هم خیلی از مردم کشور. از همین تریبون که از صدا و سیما پخش می‌شود از مسئولان محترم استدعا دارم فیلتری را برای کسانی که تریبون در اختیار آنها است قرار بدهند. روزهایی بوده که خود ما در این فوتبال با گل‌های آقای دایی، آقای گل‌محمدی و بقیه دوستان که در این فوتبال زحمت کشیده‌اند، خوشحالی کرده‌ایم. بازی ایران و استرالیا را یادتان است؟ من اصلا فوتبالیست نشده بودم ولی بعد از آن مسابقه خودم در خیابان در حال شادی بودم. با زحمت‌هایی که این عزیزان کشیدند و افتخار برای کشور کسب کردند.

او سپس با اشاره به موفقیت‌های علی دایی در دوران بازی اضافه کرد: کسی نیست که در فوتبال دنیا  آقای دایی را نشناسد. ایشان سالیان سال آقای گل جهان بوده و همه او را می‌شناسند. خیلی از مردم دنیا شاید پرچم ایران را نشناسند ولی آقای دایی را می‌‍شناسند. همانطور که آمار گرفته بودند که 20، 30 درصد از مردم دنیا پرچم انگلیس را نمی‌شناختند ولی دیوید بکهام را می‌شناختند. باز هم از این تریبون خواهش می‌کنم فیلتری قرار بدهند که هر کسی به خودش اجازه ندهد به اسطوره‌های کشور، چه در ورزش، چه در هنر، چه در موسیقی، چه در زمینه سینما بی احترامی شود و باید با این مسئله برخورد شود.

بخش بعدی صحبت‌های مهدی رحمتی درباره بازی بود و با تبریک به جواد نکونام این بخش از حرف‌هایش را آغاز کرد: تبریک می‌گویم به فولاد و آقای نکونام. سه امتیاز مبارکشان باشد. من واقعا از خودم راضی نیستم. از بچه‌های تیم هم راضی نیستم. با اینکه تا لحظه گل موقعیتی به تیم فولاد نداده بودیم و فقط روی همان ضربه ایستگاهی به حریف موقعیت دادیم که همان هم گل شد. در سایر دقایق مسابقه بازی به طور کامل در اختیار ما بود و تیم فولاد در حال دفاع از اندوخته‌اش بود.

او سپس با اشاره به شرایط تیمش در بخش هجومی اضافه کرد: شاید چون خوب دفاع می‌کردند ما نتوانستیم موقعیت خوبی ایجاد کنیم. با این حال فکر می‌کنم آخر نیمه اول ضربه سر آقای محمدزاده باید گل‌شد. چند موقعیت دیگر هم داشتیم. ولی باز هم می‌گویم از خودم راضی نیستم و مسئولیت این باخت با من است. از طرفداران عزیز عذرخواهی می‌کنم. ما باید جایگاه خودمان را بدانیم، اگر دنبال ترقی هستیم. هم من و هم بقیه بازیکنان تیم باید خیلی بیشتر از این زحمت بکشیم. 20 دقیقه اول بازی را خوب شروع نکردیم و اگر خوب شروع می کنیم آن گل را نمی‌خوردیم. در ادامه سعی می‌کنیم این باخت خانگی را جبران کنیم. باز هم تبریک میگویم به تیم فولاد. از بازیکنانم توقع خیلی بیشتر از این دارم. از لحاظ تمرکزی توقع بیشتر از این دارم. بازیکنانم خیلی خوب دویدند، خیلی خوب تلاش کردند، خیلی خوب انرژی گذاشتند ولی اگر دنبال جایگاه‌های بالاتر جدول هستیم باید تمرکز بهتری داشته باشیم.

سوال اول از مهدی رحمتی درباره این بود که مشکلات فوتبال ایران را طی نیم فصل اول چطور ارزیابی می‌کند که کاپیتان سابق تیم ملی در پاسخ به این سوال گفت: فوتبال ما خیلی مشکلات دارد و شما نمی‌توانید راجب به مشکلات صحبت کنید. ساعت‌ها باید وقت بگذارید. با این حال چون هواداران، مسئولان و مدیران کم حوصله هستند، به خاطر بیشتر مربیان اول دنبال این هستند که اول گل نخوردند و بعد نتیجه بگیرند. در فوتبال دفاع کردن خیلی راحت است ولی حمله کردن و ایجاد موقعیت خیلی سخت است. شما دیدید امروز تیم ما به خوبی موقعیت ایجاد کرد ولی خب بعضی اوقات بدشانسی هم وجود دارد و توپ‌ها تبدیل به گل نمی‌شود. ولی مشکل اصلی همین است. فکر می‌کنم الان آقای نکونام سه سال است که در فولاد کار می‌کند، بازیکنانی که می‌خواسته را گرفته، تمام تفکراتش را منتقل کرده و دیدید امروز چه بازی خوبی مقابل ما انجام دادند.

رحمتی با تاکید بر اینکه آلومینیوم با مرور زمان می‌تواند به تیم بهتری تبدیل شود، افزود: ما هم نیاز به زمان داریم و مطمئنا خیلی بهتر از این می‌شویم. در پنجره نقل و انتقالاتی نیم فصل که دومین پنجره نقل و انتقالاتی ما به حساب می‌آید، یک سری بازیکنان از ما جدا خواهند شد و کسانی به ما اضافه می‌شوند که اشتیاق و انگیزه بازی کردن داشته باشند و اشباع نشده باشند. سعی می‌کنیم بازیکنانی را بگیریم که بیایند و به تیم آلومینیوم کمک کنند.

سوال بعدی از مهدی رحمتی انتقاد یکی از خبرنگاران از عملکرد تیم فولاد خوزستان بود. اینکه این تیم به مانند تیم‌های کی‌روش دفاعی بازی می‌کند و به مانند تیم‌های عربی به اتلاف وقت می‌پردازد. رحمتی صحبت‌های این خبرنگار را نیمه تمام گذاشت و گفت: به نظرم ما باید احترام بگذاریم به سبک و سیاق هر مربی. حالا من اصلا نمی‌خواهم درباره فولاد صحبت کنم ولی اگر دقت کرده باشید، در هیچ کدام از کنفرانس‌های خبری‌ام درباره تیم حریف صحبت نکرده ام.

کاپیتان سابق تیم ملی ادامه داد: ولی خب ببینید ما بازی با پرسپولیس هم همینطور باختیم. بازی با تراکتور هم همینطور حمله می‌کردیم و شاید 11، 12 موقعیت بالای 90 درصد داشتیم. این قدرت تیمی ما را می‌رساند. به همین خاطر گفتم که از بازیکنانم به خاطر انرژی و توانی که می‌گذارند، تشکر می‌کنم ولی تمرکز ما پایین است. اگر قرار است تیمی بالای جدول ماندگار باشد و بخواهد به جاهای خوب برسد باید خیلی بیشتر از این‌ها روی کاری که انجام می‌دهد تمرکز داشته باشد.

سوال بعدی از سرمربی جوان آلومینیوم درباره دیدار پیش روی این تیم در جام حذفی بود و اینکه آیا با توجه به نایب قهرمانی سال گذشته نگاه جدی‌تری به این مسابقات دارد یا خیر بیان کرد: ببینید ما در هر دو جام، برای کسب جایگاه خوب و ارتقا آلومینیوم برنامه داریم. جام حذفی را هم از همان مسابقه اول با تمام قوا شروع خواهیم کرد. نه عادت دارم و نه ذهنم اینگونه است که بخواهم تیمی را ضعیف بدانم. با تمام توان به این مسابقه می‌رویم. نه بحث استراحت داریم و نه بحث استراحت دادن به بازیکنان جوان. چون تا اینجا که به نیم فصل رسیدیم به یک سری جمع بندی ها رسیدیم که کدام بازیکنان می‌توانند به ما در ادامه کمک کنند و کدام بازیکنان باید جدا شوند. مطمئنا برای جام حذفی برنامه داریم ولی در کل دیدگاه امسال ما برای آلومینیوم حفظ جایگاه سال قبل بوده. همینکه تیم‌های قدرتمند چه در اینجا و چه در شهرهای خودشان نمی‌توانند ما را ببرند. ما بیشتر هدف گذاری‌مان برای آلومینیوم در سال آینده خواهد بود ولی با تمام قوا برای جام حذفی آماده می‌شویم. امیدوارم دوباره به فینال برسیم.

مهدی رحمتی سپس درباره اینکه آیا با حامد پاکدل و باشگاه پرسپولیس برای جذب این بازیکن صحبت شده یا خیر اینطور پاسخ داد: ما با هیچ بازیکنی فعلا صحبت نکردیم ولی من یک تعداد بازیکن را در اختیار باشگاه قرار داده‌ام. می‌توانید از مدیرعامل اسامی آنها را بپرسید. مطمئنا دو سه بازیکن دیگر هم که تا امروز با ما بوده‌اند از جمع ما جدا می‌شوند.

سرمربی آلومینیوم در ادامه به صورت غیرمستقیم مطالبی را مطرح کرد: واقعا دیگر انرژی این را ندارم که بر یک سری مسائل بیهوده اصرار کنم. اگر قرار بود اتفاقی رخ بدهد تا الان رخ داده بود و این بازیکنان در نیم فصل از جمع ما جدا خواهند شد.

 

وب گردی

نظر شما

آخرین مطالب