علوی: اگر رنار فسخ کند می تواند جزو گزینه های تیم ملی باشد

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: رنار اگر قراردادش را فسخ کند می‌تواند جزو گزینه‌ها ما باشد.

 علوی: اگر رنار فسخ کند می تواند جزو گزینه های تیم ملی باشد
به گزارش تپش 3:

امیرمهدی علوی در مورد آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: در شرایطی که مذاکرات برای تعیین سرمربی جدید تیم ملی ادامه دارد، این بحث به شکلی طی شده که دیدارهای آتی در فیفا‌دی‌ها مورد تأکید قرار بگیرد. در شرایطی که هنوز هم مذاکرات ادامه دارد خوشبختانه روند تعیین نخستین حریفان ایران در فیفا‌دی پیش‌رو تأیید شده و با توجه به مذاکرات صورت گرفته مهدی تاج در کنگره AFC با رئیس فدراسیون عراق، در فروردین ماه یک بازی دوستانه با تیم ملی این کشور و همچنین روسیه انجام خواهیم داد.

وی افزود: بازی با روسیه هم در پی مذاکراتی که به تازگی با حضور وزیر ورزش این کشور در تهران انجام شد، برگزار می‌شود. در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان باید بگویم روندی که در این حوزه مورد تأکید است، استفاده از بهترین ظرفیت‌ها در این حوزه است. می‌دانید در طول تاریخ فوتبال ایران به صورت کلی مربیان پرافتخار ایرانی داشته‌ایم که صاحب مقام برای تیم ملی شده‌اند. البته مربیان خوب خارجی هم داشته‌ایم. فدراسیون فوتبال نگاه اساسی در این زمینه دارد تا روند به سمتی طی شود که از تجارب ارزشمند قبلی استفاده کنیم.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با برنامه ورزشگاه خاطرنشان کرد: در این که هدف ما برای جام ملت‌های آسیا مشخص است یک بحث داریم اما چگونگی رسیدن به این هدف بحث مهم‌تری است. در گذشته و حتی حال، چالش اصلی در مورد بازیکن و حتی مربی خارجی بحث دو ماه پرداخت نشدن پول بود که در این حالت موضوع به سمت و سویی خواهد رفت. حضور مربیان خارجی موافقانی دارد. در حوزه داخلی هم مربیان شایسته‌ای داشتیم. از امیر قلعه‌نویی اسم آمد او جزو بزرگان فوتبال کشور و پرافتخارترین مربی باشگاهی ما است که تجربه حضور در تیم ملی را دارد اما با احترام به همه گزینه‌هایی که این روزها مطرح شده، اجازه بدهید از اسامی عبور کنیم. تلاش فدراسیون این است که به زودی زود سرمربی تیم ملی بزرگسالان اعلام شود و برای همین فیفا‌دی پیش‌رو این سرمربی برنامه‌های آتی تیم ملی را تحت هدایت داشته باشد.

علوی در خصوص اینکه آیا بازی دوستانه با عراق و روسیه قطعی شده است،‌گفت: بله، فیفا‌دی از 29 اسفند آغاز خواهد شد و ما هم از همان روز اردوی خود را شروع می‌کنیم. این فیفا‌دی تا 7 اسفند ادامه دارد و در این بازه زمانی هر دو مسابقه دوم هم به انجام خواهد رسید و تیم ملی کشورمان هم میزبان است.

وی در مورد مطرح شدن نام پاکو خمز، ژوزه مورایس و هروه رنار و اینکه آیا امکان عقد قرارداد با سرمربی فعلی تیم ملی عربستان وجود دارد یا مذاکره‌ای با این مربی انجام شده است، گفت: رنار تحت قرارداد فدراسیون فوتبال عربستان است. حرفه‌ای‌تر این است که اگر مربی قصد فسخ یا جدایی داشته باشد بعد از آن تصمیم‌گیری‌ در مورد مجموع آینده‌اش انجام شود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه اگر رنار قراردادش را با عربستان فسخ کند، آیا به این مربی فکر خواهند کرد، حتی اگر دو بازی دوستانه در فیفا‌دی پیش‌رو را با سرمربی موقت بگذاریم و پس از آن رنار را روی نیمکت تیم ملی ببینیم، توضیح داد: رنار حدود سه سال قبل گزینه قطعی و حتمی فدراسیون فوتبال بود اگر قراردادش را فسخ کند می‌تواند جزو گزینه‌های ما باشد اما به صورت کلی در مورد شاخصه‌های موجود برای انتخاب سرمربی خارجی باید بگویم بحث شناخت در فوتبال ایران و آسیا، مبحث انگیزشی و حضور بازیکنان بزرگی که در فوتبال ما حضور دارند با هدایت این عزیزان جزو موارد مدنظر فدراسیون است.

علوی در مورد اعتراض رئیس فدراسیون فوتبال به اینفانتینو در پی تحریف مجدد نام خلیج‌فارس در کنگره اخیر AFC عنوان کرد: ریاست فدراسیون بلافاصله پس از سخنرانی رییس فیفا اعتراض داشتند و مقرر شد روند مربوطه همان زمان به صورت اعتراض مکتوب ارسال شود. قطعا فدراسیون فوتبال مباحث حقوقی را در این زمینه مدنظر قرارداده و به نظر می‌رسد بیان مواردی که به نوعی مباحث دیگری را در ذهن متبادر می‌کند در این حوزه قابل قبول نیست.

انتهای پیام/

 

وب گردی

نظر شما

آخرین مطالب