سجادی: وظیفه من پاسخگویی است/ ۴ دلیل از استانداردهای فیفا را حل کردیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: سوال و نظارت حق مجلس است و نمایندگان ابزارهای نظارتی دارند که یکی از آنها سوال و تذکر است.

سجادی: وظیفه من پاسخگویی است/ ۴ دلیل از استانداردهای فیفا را حل کردیم
به گزارش تپش 3:

بر اساس گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص سوال نمایندگان درخصوص عملکرد وزارت ورزش گفت: سوال و نظارت حق مجلس است و نمایندگان ابزارهای نظارتی دارند که یکی از آنها سوال و تذکر است. سوال درباره ورزش حرفه‌ای و پرسپولیس و استقلال بود و پاسخ سوال‌ها را کامل و کارشناسی و جامع با هماهنگی معاونت‌های مربوطه قبلا هم ارسال کرده بودیم و دیروز هم در مجلس توسط من توضیح داده شد و رای که دادند این بود که از پاسخ‌ها قانع نشدند.

وی افزود: نوع سوال طوری بود که ۹۰درصد متوجه عملکرد فدراسیون‌ها به ویژه فوتبال بود. قطعأ فوتبال روز دنیا نیازمند یکسری استانداردسازی است و فوتبال حال حاضر کشورمان باید متحول شود که نیازمند ساز و کارها و تغییرات و رویکردهای مدیریتی است و نگاهمان به فوتبال باید عوض شود و انتظار خانواده ورزش و فوتبال این است که فوتبال در کشور طبق استانداردهای روز پیش برود، بخشی از سوال نماینده محترم این بود که چرا جریمه شدیم و در پرونده مربیان خارجی بازنده می شویم و مجبور می‌شویم مبالغ سنگینی پرداخت کنیم.

وزیرورزش و جوانان ادامه داد: اهالی ورزش پاسخ این سوالات را می‌دانند؛ ما یکسری تحریم‌های ظالمانه داریم که بخشی مراودات بانکی است و طبق قوانین فیفا اگر تاخیری در پرداخت بازیکن یا مربی خارجی داشته باشیم، می‌تواند شکایت کند و با جریمه حقش را بگیرد. بحث دیگر این است که مربیان خارجی دوست دارند که پولشان در حساب بانکی‌شان بنشیند چون یک قانون در دنیا به اسم پولشویی است و اگر پول نقد بدهید یا از مبادی مختلف خرد خرد به حسابش پول ریخته شود تداعی پولشویی را دارد.

سجادی افزود: یکی از نمایندگان مجلس سوال کرد که چرا باید در پرونده‌های بین‌المللی ببازیم؟ یکی از دلایل، پرداختهای مالی هست که این پرداختها دو پاشنه آشیل دارد که یکی مشکل مراودات بانکی در تحریم‌ها است؛ کمااینکه یکی از دلایل رفتن استراماچونی از ایران این بود که از صرافی‌های مختلف به حسابش پول ریختند و استراماچونی گفت که من به پولشویی متهم می‌شوم و نمی‌توانم باشما کار کنم و از ایران رفت.

وی تصریح کرد: در زمان من یک مربی خارجی نبوده که چنینی اتفاقی برایش بیفتد، اما نمایندگانی هستند که اتفاقا دوستانمان هم هستند و سوال کردند و من که ۱۶ماه است وزیر هستم باید جواب دهم؛ هرچند در آن تقصیری ندارم. اگر کسی به پاسخم گوش دهد و احترام بگذارد بحث دیگری است و وظیفه من پاسخگویی است.

وزیرورزش درباره پرونده سرخابی‌ها گفت: پرونده پرسپولیس و استقلال در سال ۲۰۱۶ شروع شده بود و پرونده اش را تکمیل کردیم، اما ۴ دلیل از استانداردهای فیفا که یکی بدهی ها، یکی بدهی مالیاتی، یکی حق پخش و دیگری مالکیت مشترک عمده دلایل محرومیت این 2 تیم از استاندارها بودند که یک به یک رفع کردیم و رفع تعلیق شدند و کارهایی انجام می‌دهیم که در ممیزی دوباره برای بازی‌های آسیایی نیافتند.

انتهای پیام/

وب گردی

نظر شما

آخرین مطالب