گزارش زنده، هلند 1 - سنگال صفر

تیم های هلند و سنگال به دنبال پیروزی در بازی امشب هستند تا مثل اکوادور با سه امتیاز راهی بازی دوم شوند.

گزارش زنده، هلند 1 - سنگال صفر
پایگاه خبری تحلیلی تپش:

بازی‌های گروه اول جام جهانی 2022 روز گذشته با پیروزی دو بر صفر اکوادور مقابل میزبان مسابقات، قطر آغاز شد. تیم های هلند و سنگال امشب در تقابل با یکدیگر، هدف مشابهی را دنبال می کنند و در پی کسب پیروزی در گام نخست هستند. هر دو تیم به عنوان صدرنشین دور انتخابی، راهی جام جهانی شدند؛ البته سنگال در پلی‌آف نهایی از سد مصر گذشت و جشن صعود گرفت. بازی امشب صحنه رویارویی تیم هشتم فیفا (هلند) و تیم هجدهم فیفا (سنگال) است و از این حیث نیز یکی از سطح بالاترین بازی های دور گروهی مسابقات به شمار می رود.

جام جهانی 2022 قطر - گروه A
ورزشگاه: البیت(شهر الخور)- ساعت 19:30 – ورزشگاه الثمامه

داور: ویلتون سامپایو (برزیل)

ترکیب تیم ملی هلند:
آندریاس نوپرت، ماتیاس دلیخت، ویرجیل فن‌دایک، ناتان آکه، دالی بلیند، دنزل دامفرایز، استفان برگیوس (تئون کوپمینرس 79)، فرانکی دیانگ، کودی گاکپو، وینسنت یانسن (ممفیس دیپای 62) و استفان برخواین (دیوی کلاسن 79)


ترکیب تیم ملی سنگال:
ادوارد مندی، کالیدو کولیبالی، ابو سیسه، ادریسا گاناگی، نمپالیس مندی، شیخ کویاته (پاپه 73)،  بولایه دیا (احمدو بامبا 68)، کرپین دیاتا (نیکولاس جکسون 74)، اسماعیلا سار، دیالو (اسماعیل یعقوب 62) و یوسف سابالی

کارت زرد:

ماتیاس دلیخت 56

شرح گل:

هلند 1 - سنگال 0 (کودی گاکپو 85): روی ارسال بلند فرانکی دی یانگ از سمت راست، مندی خروج ناموفقی داشت و کودی گاکپو با ضربه سر توانست دروازه را باز کند.

دقایق حساس:

دقیقه 4: اولین موقعیت جدی بازی روی کار تیمی هلندی ها به دست آمد؛ گاکپو بعد از چند پاس کوتاه، صاحب توپ شد و در موقعیت تک به تک با مندی ترجیح داد توپ را پاس بدهد اما کسی نبود که از این فرصت در دهانه دروازه استفاده کند.

دقیقه 9: شوت از راه دور سار اولین موقعیت خطرناکی بود که سنگال روی دروازه هلند ایجاد کرد. این شوت با اختلاف اندک از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 29: دی یانگ داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شد و با یک توی سر توپ به موقع می رفت دروازه حریف را باز کند ولی پیش از این کار توپ از او ربوده شد.

دقیقه 40: برگیوس پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و بعد از اینکه توپ را روی پای چپ خود آورد، با یک شوت خطرناک دروازه مندی را تهدید کرد اما توپ جایی در چارچوب نداشت و از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 50: روی یک ارسال کرنر از سمت راست، فن دایک پرواز بلندی داشت که با ضربه سر همراه شد. این ضربه خطرناک مماس به تیر از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 64: دیالو در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه زمینی به زاویه موافق قصد باز کردن دورازه را داشت اما دروازه بان هلند با واکنشی به موقع توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 75: نوپرت یک بار دیگر ناجی دروازه  تیمش شده و این بار با واکنشی دیدنی شوت سنگین بازیکن سنگال از داخل محوطه جریمه را مهار کرد.

دقیقه 86: نوپرت با جهشی دیدنی شوت خطرناک پاپه از پشت محوطه جریمه را راهی کرنر کرد.

در حاشیه:
* این یازدهمین حضور هلند در جام جهانی است و سه نایب قهرمانی در ویترین افتخارات این تیم به چشم می خورد.
* تیم ملی سنگال تنها در سه دوره از رقابت های جام جهانی حضور داشته و بهترین نتیجه ای که گرفته مربوط به اولین دوره حضورش در سال 2002 است که تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت.
* سنگال در دوره قبلی جام جهانی در شرایطی که از نظر امتیازی و تفاضل، شرایط مشابهی با تیم دوم داشت فقط به خاطر کارت زرد بیشتر از صعود بازماند.
* هلند در 15 دیدار اخیر خود هیچ شکستی را متحمل نشده است.
* فن‌خال سرمربی در حالی روی نیمکت تیم ملی هلند نشسته که در پایان جام جهانی به همکاری خود با فدراسیون این کشور خاتمه خواهد داد.
* آلیو سیسه مثل همیشه با تیپ مخصوص خود که شباهت زیادی به باب مارلی دارد، از کنار زمین ملی‌پوشان سنگال را راهنمایی می کند.

*صندلی های خالی زیادی روی سکوهای ورزشگاه دیده می شود.

 

وب گردی

ارسال نظر

 

آخرین مطالب