نیاز ایران به تغییر: به ترکیب اصلی برمی‌گردیم؟

تیم ملی فوتبال ایران در نیمه اول با تغییرات غیرمنتظره و عجیبی که کارلوس در ترکیب ایجاد کرده بود نمایشی فاجعه‌بار داشت.

نیاز ایران به تغییر: به ترکیب اصلی برمی‌گردیم؟
پایگاه خبری تحلیلی تپش:

بالاخره رقابتی که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدیم آغاز شد و تیم ملی فوتبال ایران پس از دوران پر فراز و نشیبی که در مسیر رسیدن به جام جهانی 2022 تجربه کرده بود با سرمربیگری کارلوس کی‌روش به مصاف انگلیس رفت.
پس ازانتخاب کی‌روش به عنوان جانشین اسکوچیچ در دو بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال ترکیب آشنایی وارد زمین شد و توانست عملکرد خوبی هم مقابل ستارگان این دو تیم داشته باشد، اما پس از دو ماه در شرایطی سرمربی پرتغالی ترکیب 11 نفره تیمش را انتخاب کرد که اسامی بازیکنان به شدت اهالی فوتبال را شوکه کرد.
با تصمیم کارلوس کی‌روش تیم ملی در مصاف با انگلیس با سه بازیکن در قلب خط دفاعی بازی کرد تا چشمی که در مسیر صعود به جام جهانی نقشی نداشت در کنار حسینی و پور‌علی‌گنجی رهبری خط دفاعی را برعهده داشته باشد. صادق محرمی و میلاد محمدی هم مدافعین چپ و راست بودند تا تیم ملی با 5 مدافع وارد زمین شود.
تدابیر کی‌روش برای تاکتیک دفاعی ادامه داشت ودر خط میانی هم شاهد حضور چهار بازیکن در یک خط کمی جلوتر از 5 مدافع بودیم که حاج صفی، کریمی، نوراللهی و جهانبخش بودند و یک خط جلوتر هم طارمی به عنوان مهاجم هدف بازی کرد؛ ترکیبی که نمایشی فاجعه‌بار با دریافت سه گل و نخوردن چند گل را برای ایران به همراه داشت.
در نیمه دوم حالا این انتظار وجود دارد که کی روش تیمش را با چند تغییر همزمان وارد زمین کند تا به ترکیبی بازگردیم که تیم ملی آشنایی بیشتری برای آن دارد. برای این منظور احتمالا یکی از مدافعین میانی تعویض خواهد شد و سعید عزت اللهی به جای او وارد زمین می شود تا در ادامه با بازگشت ایران به سیستم 1-4-1-4 و شیفت از سیستم 1-5-4 سایر تغییرات مورد نیاز هم انجام شود.

 

وب گردی

ارسال نظر

 

آخرین مطالب