جام جهانی 2022 قطر / ساوت گیت: برای ایران احترام زیادی قائلیم/ می دانیم کی روش چطور کار می کند

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس گفت: از قدرت تیم ایران با خبر هستیم واحترام زیادی برای این تیم قائل هستیم.

جام جهانی 2022 قطر / ساوت گیت: برای ایران احترام زیادی قائلیم/ می دانیم کی روش چطور کار می کند
پایگاه خبری تحلیلی تپش:

 گرت ساوگیت در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ایران در مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، با اشاره به حرف‌های کاپیتان سه‌شیر اظهار داشت: حرف‌های هری کین کامل بود و چیزی نیست که به صحبت‌های او اضافه کنم.

وی در واکنش به اینکه «برخی از خبرنگاران انگلیسی از کارلوس کی روش سؤالات غیر فنی و سیاسی می‌پرسند و ما هم می‌توانستیم از شما در مورد حضور انگلیسی‌ها در افغانستان بپرسیم اما این کار را نمی‌کنیم و سؤال فنی می‌پرسیم و می‌گوییم کی‌روش از شما به عنوان یک تیم قابل احترام و بزرگ یاد کرد اما مقابل شما برای برد به میدان می‌آییم»، عنوان کرد: متوجه هستم که تیم شما نسبت به برخی سؤالات مطرح شده ناراحت است. شرایط سختی دارید از من هم سؤالات سیاسی زیادی درباره موضوعات مختلف پرسیده می‌شود. هر دو در وضعیت مشابهی هستیم و درک می‌کنیم که در چه موقعیتی قرار داریم. مسئولیت من این است که در هر شرایطی پاسخگو باشم.

سرمربی تیم ملی انگلیس تاکید کرد: در بازی فردا احترام زیادی برای تیم ملی ایران قائل هستیم و از کیفیت این تیم خبر داریم. ایران چند بازیکن خوب در تیم‌های انگلیسی دارد. این نفرات تحت مربیگری کیروش هستند که در جام جهانی قبلی هم عملکرد خوبی به جای گذاشتند و تیم‌های گروه را اذیت کردند. فردا می‌خواهیم سخت‌ تلاش کنیم تا به هدفمان برسیم.

ساوت‌گیت خاطرنشان کرد:  همه بازیکنان را در اختیار داریم. مدیسون هم در اختیار تیم است و تنها غایبی که داریم کایل واکر است. در روزهای اول به دلیل گرمای هوا کار برای ما سخت بود ولی به مرور عادت کردیم و با تمرینات مناسب به شرایط بهتری رسیدیم.

وی در خصوص اینکه تیمش مقابل تیم‌هایی که دفاعی کار می‌کنند کار سختی در پیش دارد، گفت: ما همیشه به دنبال این هستیم که حداکثر تلاش‌مان را بکنیم تا باعث خوشحالی هواداران بشویم ولی فراموش نکنید تیم‌هایی که در جام‌های قبلی مقابل ایران بازی کردند خیلی سخت توانستند به آنها گل بزنند. از نظر ما ایران تیم باکیفیتی است. 

سرمربی تیم ملی انگلیس با اشاره به شناختش از کی‌روش تاکید کرد: ایران در رنکینگ فیفا رتبه خوبی دارد. می‌دانیم کی‌روش چطور کار می‌کند. چه زمانی که در منچستریونایتد بود و چه در تیم‌های ملی. برای همین کاملا آماده هستیم و می‌خواهیم فردا نتیجه خوبی بگیریم.

ساوت‌گیت در رابطه با بازیکنان خطرناک ایران گفت: در خط حمله بازیکنان خوبی مثل آزمون دارد. جهانبخش را از دوره حضورش در برایتون می‌شناسیم. بازی‌های ایران را تماشا کرده‌ایم. به خصوص بازی مقابل سنگال که در وین انجام شد. به همین دلیل کاملا آماده هستیم. 

وی در مورد میزان آمادگی تیمش برای شروع جام جهانی گفت: در مورد آمادگی فیزیکی باید بگویم حتی اگر جام جهانی قرار بود آخر فصل برگزار شود، با آن مشکلی نداشتیم. مساله اصلی آماده‌سازی تیم از نظر روانی است. ما در سال 2018 به خوبی از پس این کار برآمدیم. ولی شرایط این جام فرق می‌کند چرا که فقط پنج روز برای آماده‌سازی وقت داشتیم. ولی تیم ریتم خوبی دارد.

وی درمورد اینکه طارمی پنالتی‌زن ایران است و او برای جام جهانی پنالتی‌زن تیمش‌ را تعیین کرده یا خیر، تاکید کرد: کین در هر جلسه تمرینی تیم ملی ما پنالتی تمرین می‌کند و مثل بازیکنی که اسم بردید آماده است تا اگر پنالتی‌ گرفته شد، گلزنی کند.

وب گردی

ارسال نظر

 

آخرین مطالب