جام جهانی 2022 قطر/ نکاتی جذاب درباره بازی های افتتاحیه جام جهانی + عکس

بیست و دومین دوره رقابت‌های جام جهانی امروز با بازی قطر میزبان برابر اکوادور به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

جام جهانی 2022 قطر/ نکاتی جذاب درباره بازی های افتتاحیه جام جهانی + عکس
پایگاه خبری تحلیلی تپش:
 در 21 دوره گذشته رقابت‌های جام جهانی میزبانان در 9 بازی افتتاحیه برابر حریفان خود به میدان رفتند و دیدار برزیل و مکزیک در جام جهانی 1950 برزیل نخستین دوره‌ای بود که میزبان بازی افتتاحیه را برگزار کرد. بعد از بررسی‌ها صورت گرفته از جام جهانی 2006 آلمان مقرر شد تیم میزبان با قرار گرفتن در سید یک رقابت‌ها و با رنگی متفاوت نسب به سایر قرعه‌ها قرار بگیرد تا به صورت نمادین در گروه یک قرار بگیرد و برگزار کننده دیدار افتتاحیه باشد.

جام جهانی

اولین بازی افتتاحیه جام جهانی در سیزدهم ژوئن 1930 در ورزشگاه پاکیتوس، مونته‌ویدئو اروگوئه بین دو تیم فرانسه و مکزیک برگزار شد که در پایان خروس‌ها با نتیجه 4 بر یک مکزیک را شکست دادند. برزیل، آلمان و مکزیک با حضور در 5 دیدار افتتاحیه رکورد دار حضور در دیدار آغازین جام‌جهانی را به نام خود به ثبت رساندند. دیدار مکزیک و برزیل در جام‌های جهانی 1950 و 1954 پر تکرارترین بازی افتتاحیه در تاریخ این رقابت‌ها است. پر‌گل‌ترین بازی افتتاحیه مربوط به جام جهانی 2006 است که آلمان میزبان در ورزشگاه آلیانز آره‌نا موفق شد با نتیجه 4 بر 2 کاستاریکا را شکست دهد.

جام جهانی

 

 

بهترین برد‌ها در تاریخ افتتاحیه جام جهانی هم به دیدار افتتاحیه جام جهانی 1950 برزیل و جام جهانی 2018 روسیه تعلق دارد که به ترتیب میزبان‌ها با 5 گل موفق به شکست مکزیک و عربستان سعودی شدند. قطری‌ها حالا بعد از عربستان، دومین تیم آسیایی خواهند بود که در دیدار افتتاحیه حضور داد. قطر دهمین میزبان رقابت‌های جام جهانی است که در دیدار آغازین جام جهانی حضور دارد. در 9 بازی قبلی میزبان‌های رقابت‌ها موفق به کسب 6 برد و 3 تساوی شدند و تاکنون هیچ میزبانی در بازی افتتاحیه شکست نخورده است. همچنین تاکنون تمامی میزبان‌ها به جز آفریقای جنوبی در جام جهانی 2010 موفق شدند از گروه خود صعود کنند.
انتهای پیام/
 
 

وب گردی

ارسال نظر

 

آخرین مطالب