فاطمی: میانگین سنی تیم ملی بالاست؛ ولز و آمریکا تیم های خوبی هستند

مهاجم اسبق تیم ملی کشورمان گفت: منهای انگلستان از ولز و آمریکا نباید غافل شد، آنها تیم های خوبی هستند.

فاطمی: میانگین سنی تیم ملی بالاست؛ ولز و آمریکا تیم های خوبی هستند
پایگاه خبری تحلیلی تپش:

 فراز فاطمی مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران  در ارتباط با شرایط فعلی تیم ملی اظهار داشت: دیدار با نیکاراگوئه به دو دلیل معیاری برای سنجش عملکرد تیم ملی نیست. اول اینکه کارلوس کی‌روش، در این بازی بیشتر به جوانان میدان داد و دوم اینکه لژیونرها که جزو ستون‌های اصلی تیم کی‌روش هستند، در آن دیدار حضور نداشتند. بازی با تونس هم پشت درهای بسته برگزار شد و چون آن دیدار را ندیدیم، نمی‌توانیم از نظر فنی آن را آنالیز کنیم.

وی در ادامه در خصوص شکست ایران مقابل تونس در آخرین دیدار تدارکاتی پیش از جام جهانی تصریح کرد: شکست مقابل تونس اتفاق بدی بود نه بخاطر اینکه به تیم نه چندان قدرتمند تونس باختیم، به خاطر اینکه آخرین بازی قبل از جام جهانی از نظر روحی بسیار حائز اهمیت است. پیروزی در این دیدار می‌توانست اعتماد به نفس بازیکنان را افزایش دهد.

سرپرست سابق تیم جوانان ایران پیرامون وضعیت تیم ملی افزود: می‌دانیم که این دوره هم کارلوس کی‌روش که صراحتا گفت و هم خود بازیکنان، به دنبال صعود از گروه هستند. اعتماد به نفس ناشی از پیروزی در آخرین دیدار قبل از جام جهانی، می‌توانست کمک شایانی به افزایش روحیه و صعود از مرحله گروهی کند که متاسفانه چنین نشد.

فاطمی در مورد میانگین سنی تیم ملی عنوان کرد: میانگین تیم ملی ایران در این دوره جام جهانی 28 سال است که به نظرم کمی زیاد است. امروزه ستاره‌های بهترین تیم‌های جهان در محدوده سنتی 20 سال هستند و بازیکنان در حین جوانی، تجربه خوبی هم دارند. فکر می‌کنم میانگین 28 سال در مقایسه با سایر تیم‌های قدرتمند حاضر در این جام جهانی، کمی زیاد است. اگر امید ابراهیمی هم مصدوم نمی‌شد و به جام جهانی می‌رفت، شاید میانگین سنی ترکیب اصلی در زمین از این هم بالاتر می‌رفت.

وی درباره فهرست بازیکنان تیم ملی گفت: به نظرم کی‌روش علاقه داشت تا اغلب بازیکنانی که پیش از این 8 سال یا کمتر با آنها کار کرده و هم خودش از سبک بازی آنها شناخت داشت و هم آنها می‌دانستند که او چه می‌خواهد را حتما با خود به جام جهانی ببرد.

مهاجم سابق پرسپولیس و استقلال در ارتباط با پیش‌بینی‌اش از شانس صعود ایران از گروه خود در جام جهانی اظهار داشت: سخت‌ترین رقیب ما انگلیس است که تیم منتخب لیگ جزیره است و به جز دو بازیکن که در لالیگا و دورتمند توپ می‌زنند، بقیه در لیگ انگلیس شاغل هستند. لیگ انگلیس یکی از بهترین لیگ‌های جهان است. این لیگ، سرعتی، قدرتی و تاکتیکی است. بنابراین بازیکنان انگلیس علاوه بر سرعت و قدرت بدنی و جنگندگی بالا، تاکتیک‌پذیری بسیار خوبی هم دارند و این موضوع کار گرت ساوتگیت سرمربی این تیم را تا حدود زیادی راحت می‌کند. هافبک‌ها ما در میانه میدان کار سختی مقابل انگلیس دارند. از ولز و آمریکا هم نباید غافل شد. تیم‌های بریتانیایی مثل ولز و اسکاتلند دیگر مثل گذشته بیشتر متکی به بازی مستقیم و ارسال‌های هوایی از جناحین نیستند و پیشرفت زیادی کرده‌اند.

فاطمی در پایان در ارتباط با آنالیز ولز و آمریکا خاطرنشان کرد: ولز غیر از اینکه تیم یکدستی است، از ستارگانی مثل دن جیمز، ارون رمزی و گرت بیلهم بهره می‌برد. دیدیم که بیل بعد از مصدومیت با وجود اینکه 33 سال دارد، دوباره به اوج رسید و تقریبا یک تنه، لس آنجلس اف سی را قهرمان لیگ فوتبال آمریکا کرد. تجربه بیل از سال‌ها حضور در ئال مادرید و بالاترین سطح فوتبال جهان، به کمک ولز خواهد آمد. دیدیم که آنها اوکراینی را شکست دادند که خود مقابل اسکاتلند قدرتمند به پیروزی رسیده بود. از آمریکا هم نباید غافل شد، تیم ملی فعلی آمریکا، یکی از بهترین تیم‌های تاریخ فوتبال این کشور است. آنها حین جوانی، باتجربه هستند و چندین بازیکن آنها در تیم‌های مطرح اروپایی توپ می‌زنند.

 

وب گردی

ارسال نظر

 

آخرین مطالب