امام خامنه ای: حادثه ۱۹ بهمن ۵۷ پیش‌درآمد موثری برای پیروزی انقلاب اسلامی بود

جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

امام خامنه ای: حادثه ۱۹ بهمن ۵۷ پیش‌درآمد موثری برای پیروزی انقلاب اسلامی بود
به گزارش تپش 3:

 همزمان با 19 بهمن، سالروز بیعت تاریخی  جمعی از همافران با امام خمینی(ره) در سال 1357، جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

گزیده سخنان رهبر معظم انقلاب در این دیدار را در ادامه می خوانید:

حادثه 19 بهمن 57 پیش‌درآمد موثری برای پیروزی انقلاب اسلامی بود/ این حادثه، بدلیل انعکاس سریع، موج‌آفرینی کرد و  مردم با آن روحیه گرفتند و طرف مقابل نیز روحیه‌اش باخته شد

* رهبر انقلاب: حادثه 19 بهمن 57 یک پیش‌درآمد موثری بود برای پیروزی نهضت، برای پدیدآمدن عملی و واقعی انقلاب. این حادثه صرفاً این نبود که حالا یک جمعی جوان مثلاً از نیروی هوایی بیایند به رهبر انقلاب مهم آن روز سلام بدهند. نه، این یک حرکتی بود که در خود پیروزی انقلاب اثر داشت. چرا؟ چون موج‌آفرینی کرد. این حرکت موج‌آفرینی کرد. علت موج‌آفرینی‌اش هم انعکاس سریع آن بود. به فاصله‌ی دو سه ساعت، سه چهار ساعت بعد از آن که این حادثه اتفاق افتاد، روزنامه‌ِی عصر آن روز تهران تصویر حادثه را منتشر کرد و یکباره اوضاع مبالغ زیادی تغییر پیدا کرد. از طرفی مردم روحیه گرفتند، احساس کردند که ارتش در مقابلشان نیست. چون تنها ابزار رژیم حقیر و ظالم پهلوی فقط همین بود دیگر که به وسیله‌ی ارتش مردم را سرکوب کنند. مردم دیدند نه، ارتش در جهت آنها، در جهت مردم است، در جهت انقلاب است. روحیه گرفتند. در طرف مقابل روحیه‌ها باخته شد.

انتهای پیام/

وب گردی

نظر شما

آخرین مطالب