خبر استعفای عشقی بورس را سبز کرد + جدول نمادها

امروز دوشنبه 30 آبان ماه 1401، شاخص کل بورس با رشد بیش از 3 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 408 هزار واحد قرار گرفت.

خبر استعفای عشقی بورس را سبز کرد + جدول نمادها
پایگاه خبری تحلیلی تپش:

 بورس امروز دوشنبه 30 آبان ماه 1401 با رشد مواجه شد. شاخص کل بورس امروز با رشد 3 هزار و 444 واحدی در کانال یک میلیون و 408 هزار واحد قرار گرفت.

امروز شاخص کل هم وزن مثبت شد و با رشد 988 واحدی در ارتفاع 403 هزار و 853 واحد قرار گرفت.

شاخص کل فرابورس امروز مثبت شد و با رشد 16 واحدی در ارتفاع 18 هزار و 484 واحدی قرار گرفت.

نمادهای خودرویی و بانکی، شستا و شتران بیشترین اثر مثبت و نمادهای مادیران، بخش و مارون بیشترین اثر منفی را بر بورس امروز گذاشتند.

اگر چه روند صعودی دلار در روزهای گذشته، به سبزپوش شدن بورس کمک کرد، اما تداوم شدید آن متوقف شد. باید دید در آینده قیمت دلار چه نوسان‌ هایی خواهد داشت و لایحه بودجه‌ چه سرنوشتی پیدا می‌ کند. انتخابات در آمریکا هم روی چشم‌‌‌‌‌‌‌‌‌انداز رونق بورس تاثیرگذار خواهند بود.

 موافقت وزیر اقتصاد با استعفای عشقی از ریاست بورس

نقشه بورس امروز

صبح امروز خبرهایی در خصوص استعفای مجید عشقی از ریاست سازمان بورس مطرح شد. پیگیری ها نشان می دهد، وزیر اقتصاد با طرح این استعفا موافقت کرده است.جلسه شورای عالی بورس برای تعیین رئیس جدید سازمان بورس ساعت 10.30 دقیقه امروز دوشنبه آغاز می‌شود. در این جلسه در باره انتصاب محمد رضوانی فر مدیرعامل اسبق شستا به عنوان رئیس جدید سازمان بورس تصمیم گیری خواهد شد.

برخی از موارد از جمله مخالفت با برخی پیشنهاد‌های سازمان بورس برای گنجاندن در لایحه بودجه سال آینده مبنی بر حمایت از بازار از جمله دلایل استعفای عشقی اعلام شده است.

بورس اوراق بهادار تهران

علی بابا

وب گردی

ارسال نظر

 

آخرین مطالب