این زن ایرانی به ماه سفر می کند! + عکس

یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی-آمریکایی ناسا و خلبان ارتش آمریکا به زودی به ماه سفر می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی تپش:

 مقبلی تصاویری را از مراحل آمادگی و با حضور همسر و دو فرزندش در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: روز هیجان انگیزی است، دخترانم برای اولین بار مرا با لباس فضانوردی دیدند.

یاسمین مقبلی (4)

یاسمین مقبلی کیست؟

یاسمین مقبلی متولد شهر "باد ناوهایم" در آلمان و بزرگ شده شهر بالدوین در ایالت نیویورک آمریکاست. والدین او فرشته و کامی مقبلی ساکن فلوریدا هستند. مقبلی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان بالدوین، در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه پرآوازه "ام آی تی" ادامه تحصیل داد و از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. او همچنین از مدرسه عالی نیروی دریایی در ایالت کالیفرنیا مدرک کارشناسی ارشد در رشته هوافضا دریافت کرده است.

یاسمین مقبلی (3)

به گفته ناسا یاسمین مقبلی به هنگام گزینش برای شرکت در دوره فضانوردی مسئول تست هلیکوپترهای اچ – 1 و افسر تضمین کیفیت و اویونیک (الکترونیک هوانوردی) گردان یکم عملیات و سنجش سپاه تفنگداران ایالات متحده آمریکا بوده و در شهر یوما در ایالت آریزونا مشغول به خدمت بوده است.

او که 36ساله است، دارای 4 نشان تقدیر نیروی هوایی، نیروی دریایی و سپاه تفنگداران، 3 نشان کارآیی و موفقیت نیروی دریایی و سپاه تفنگداران و چندین تقدیرنامه است. او همچنین از فارغ التحصیل ممتاز دوره خود در مدرسه خلبانی بوده و جایزه برجسته فرمانده ویلی مک کول را برای این موفقیت دریافت کرده است. به گفته ناسا مقبلی بیش از 1600ساعت پرواز و 150 ساعت مأموریت های مبارزه ای در کارنامه خود دارد.

یاسمین مقبلی (2)

وب گردی

ارسال نظر

 

آخرین مطالب